TRASA (MALTA)

Wycieczkę po Malcie rozpoczynamy pomiędzy godziną 7:30 a 9:30 (w zależności od Państwa lokalizacji).

Plan wycieczki przedstawia się następująco:

obrazek

Podczas całodniowej wycieczki po Malcie odwiedzimy następujące punkty:

POPEYE VILLAGE – widok z góry

Wioska została wybudowana w 1979 roku na potrzeby filmu „Popeye”. Obecnie pełni funkcję skansenu oraz parku rozrywki. Podczas wycieczki mamy możliwość spojrzenia na wioskę z góry, skąd jak na dłoni widać kolorowe domki, w których niegdyś urzędowali Popeye.

obrazek

GOLDEN BAY – 40 minut przerwy na plażowanie

Uznawana za jedną z najładniejszych piaszczystych plaż na Malcie. Krystalicznie czysta i ciepła woda przyciąga amatorów morskich kąpieli, a złocisty piasek to z kolei raj dla miłośników leżakowania.

obrazek obrazek

GHAJN TUFFIEHA BAY – widok z góry

Tę malowniczo położoną plażę podziwiać będziemy z góry. Jest to miejsce mniej popularne niż Golden Bay, być może dlatego, iż ,aby dojść do plaży, trzeba pokonać około 200 schodów w dół… To jeszcze nic, potem trzeba po nich wrócić! My zatrzymamy się na chwilę, aby podziwiać piękną panoramę ze wzniesienia.

obrazek

MDINA – 40 minut przerwy na zwiedzanie

Mdina to pierwsza stolica Malty. Otoczona murami obronnymi twierdza kryje wewnątrz wąskie, klimatyczne uliczki, po których warto po prostu pospacerować. Mdina określana jest również jako Miasto Ciszy, z uwagi na niewielką (nie przekraczającą 300 osób) liczbę mieszkańców oraz ograniczenia dla ruchu kołowego. Mówi się, że kto nie był w Mdinie, ten nie widział Malty… Coś w tym jest.

obrazek obrazek

DINGLI CLIFFS

Ich wysokość momentami wynosi 250 metrów, co czyni je najwyższymi na Malcie. Z klifów rozciąga się imponujący widok na morze oraz niezamieszkałą wysepkę Fifla.

obrazek

BLUE GROTTO – przewidujemy tutaj przerwę na wpłynięcie łódką do groty (skorzystanie z łódek nie jest obowiązkowe, koszt łódek – 8 EUR – nie jest wliczony w cenę wycieczki Piggy Tours; kursowanie łódek uzależnione jest od warunków atmosferycznych).

Zespół grot skalnych w pobliżu zatoki Wied iz-Zurrieg robi piorunujące wrażenie. Największa z jaskiń – Blue Grotto znana jest nie tylko z uwagi na wyjątkowy kształt, ale przede wszystkim ze swojej gry barw. Lokalne wycieczki łodzią pozwalają obejrzeć tę przepiękną kolorystykę od środka. Podczas słonecznej pogody można podziwiać nie tylko turkusowy kolor wody, ale również pomarańczowo – czerwone odcienie skalnych ścian. W niektórych jaskiniach można podziwiać genialnie fosforyzujące odcienie podwodnej flory, inne skalne groty przerażają zaś granatową głębią…

obrazek obrazek

MARSAXLOKK – 30 minut przerwy na spacer

Marsaxlokk to stara osada rybacka. Jej charakterystyczny obraz to przycumowane u wybrzeży kolorowe łódki luzzu z oczami Ozyrysa na dziobie. Promenadę wypełniają liczne knajpki oraz bazarki, na których można kupić typowe „zbieracze kurzu” (np. ulubione magnesy na lodówkę) lub lokalne haftowane obrusy.

obrazek

WYBRZEŻE TIGNE (SLIEMA) I WIDOK NA MURY OBRONNE VALLETTY 

Ostatni punkt wycieczki to Wybrzeże Tigne w Sliemie. Zatrzymamy się tam, by rzucić okiem na mury obronne Valletty. Jest to idealny punkt, skąd widać jak na dłoni imponujące obwarowania oraz kopułę Bazyliki Matki Bożej z Góry Karmel.

obrazek

Planowany powrót: godzina 16:00-17:00.

GRILL!

GRILL wliczony w cenę wycieczki przewidziany jest pomiędzy godziną 12:00 a 13:00.

obrazek

Jeżeli są Państwo zdecydowani, by jechać z nami, zapraszamy do REZERWACJI >>

Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, prosimy o KONTAKT >>