Jak dostać się na Gozo?

Na Gozo można dostać się promem. Prom kursuje z Cirkewwy (na północy Malty) oraz Valletty.

Podróżujący z Cirkewwy: prosimy o przybycie na prom odpływający z Malty o godzinie 9:00. Prom płynie około 25 minut. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja biletów. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 4,65 EUR w dwie strony. Dzieci w wieku 3-12 lat mają zniżki, a bilet dla nich kosztuje 1,15 EUR. Maluszki do 3 roku życia podróżują za darmo. Oficjalna strona przewoźnika: Gozo Channel

Podróżujący z Valletty: prosimy o przybycie na prom odpływający z Malty o godzinie 9:00. Prom płynie około 45 minut. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 7,50 EUR w jedną stronę. Dzieci w wieku 4-10 lat mają zniżki, a bilet dla nich kosztuje 3 EUR w jedną stronę. Maluszki do 3 roku życia podróżują za darmo. Przewoźników jest dwóch. Ich oficjalne strony: Gozo Fast Ferry oraz Virtu Ferry.

Warto dokonać wcześniejszej rezerwacji na stronie przewoźnika, szczególnie w sezonie, na poranny kurs z Valletty. Niestety, aktualny rozkład promów oferuje kurs powrotny o 17:15, a potem dopiero o 20:15. Staramy się zdążyć na prom o 17:15, jednak nie możemy tego zagwarantować. Prosimy zatem o niekupowanie biletu powrotnego z wyprzedzeniem – w przypadku zakończenia wycieczki po 17:15 wiele osób decyzuje się na powrót na Maltę promem płynącym do Cirkewwy.

Promy z Valletty odpływają z przystani Lascaris Wharf Terminal przy Grand Harbour.

Uwaga! Niestety promy z Valletty są dość wrażliwe na wiatry i trzeba się liczyć z tym, że kurs może być w danym dniu odwołany (szczególnie zimą). My staramy się śledzić bieżące informacje na stronach przewoźników, niestety bywa też tak, że o odwołaniu kursów operatorzy decydują dopiero rano. Jeśli zatem możecie, decydujcie się w okresie zimowym jednak na prom z Cirkewwa, by uniknąć niespodzianek 🙂

Wycieczkę kończymy zazwyczaj między 16:30-17:30 (w zależności od tempa grupy) i odstawiamy Państwa do przystani promowej na Gozo.